close
خرید سرور
نوجوانان و آشنایی درباره مطالب جنسی
loading...

گروه آموزش زناشویی و جنسی

نوجوانان و آشنایی درباره مطالب جنسی

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
زنی که با اسکلت انسان رابطه جنسی داشت! + عکس 40 30880 lina
عکس نامردی کردن دو پسر در حق یک دختر 40 42404 lina
ارتباط با جنس مخالف 16 7124 golbarg12
آخه تبعیض جنسیت تا کی 7 1114 rahro
تلویزیون ما این روزا 2 823 katayoon
یه کم خنده 9 2237 katayoon
جوک 3 1509 katayoon
این خواننده زن با یک «روح» رابطه‌ی جنسی داشته است!!+عکس 8 5679 ssa
مشاوره زناشویی 1 2109 tahi
نياز به مشاوره در خصوص اقدام به طلاق 0 342 ali1
چرا ازدواج عاشقانه به طلاق می رسد؟ 0 965 elahe21
سکس در خواب 13 16894 roohol
مسائل جنسی علت اصلی خیانت مردان 2 2705 reza2
گفت و گویی صریح درباره وسایل کمک جنسی 1 2958 yasaminn
سلام عزیزم 3 1394 kalej
عکس : شلاق زدن یک زن به اتهام ارتباط نامشروع 15 16275 kalej
ازدواج همجنس‌بازان وهابی! + تصویر 8 12137 parmisa
بالاخره خواهی فهميد 1 908 s-n-love
۱۰ اشتباه زوج های جوان 0 1973 s-n-love
زنان و شناسایی رویاهای جنسی آنها 5 7586 s-n-love
بلوغ پسران 3 3296 b-22
فجیع ترین تجاوز قرن 9 18392 mahsa372
قانون در مورد شبکه های اجتماعی چه می گوید؟ 0 494 elahe
دل شدگان شبکه های اجتماعی 0 384 elahe
ازدواج یک مرد با ۴ نفر از یک مدرسه!! 7 6481 sare
تجاوز به کودک 5 ساله در ولایت قندوز : معضل تجاوز به کودکان در این ولایت مضاعف شده است 8 5185 taranehbaran20
طرح هدفمند سازی همسران 1 1029 youssef
ويروس شركت در جهاد نكاح در جان زنان مالزيابي 1 1398 faraz221
زنان مصنوعی پشت مرزهای ایران 13 9747 faraz221
زنده شدن دو زن قبل از دفن؟! 0 2547 elahe
سلامت نیوز: مهمترین عوارض خود ارضایی در دختران
واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای ....


یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضایتمندی جنسی درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

ihan بازدید : 4263 24 / 7 زمان : 12:1قبل از ظهر نظرات ()

به گزارش خبرنگارمهر، با حذف جنجالی ترین ماده حمایت از خانواده که در خصوص ازدواج مجدد آقایان بود به نظر می رسید که روند تصویب این لایحه با سرعت بیشتری دنبال شود اما انگار قرار نیست ریشه این ماده از لایحه خانواده کنده شود. لاله افتخاری، عضو فراکسیون زنان در این رابطه گفت: با حذف ماده ۲۳ ساختاری جدید و منسجم تر به این لایحه افزوده می شود تا روند تصویب تسریع شود.

ثبت 13 مرداد به عنوان روز "بسیج زنان " در تقویم ملی

روزی با نام بسیج زنان درتقویم به ثبت رسید و رئیس بسیج جامعه زنان درنشستی خبری اعلام کرد: 13 مرداد مصادف با شهادت شهیده مریم فراهانیان به عنوان روز بسیج زنان و با هدف تقدیر از رشادت‌های زنان ایرانی از سال 91 در تقویم ملی ثبت می‌شود.

در زمینه کودکان کار ضعف قانونی وجود دارد

حل مشکل کودکان کار یکی از دغدغه های قدیمی مسئولان است. زهرا سجادی، معاون خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در زمینه آخرین پیگیری های این مرکز برای رفع این مشکل گفت: مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان است که به دنبال این بررسی در پی رفع خلاهای قانونی در زمینه کودکان کار و خیابان هستیم.

ihan بازدید : 1983 شنبه 22 / 5 زمان : 1:24بعد از ظهر نظرات ()

كنجكاوی های جنسی بچه ها

واكنش ما بزرگترها نسبت به كنجكاوی های جنسی بچه ها یكی از سوال برانگیزترین قسمت های ارتباط ما با كودكان را تشكیل میدهد،زیرا...
 
 برای راحتی كار بگذارید نمونه ای از واكنش های احتمالی خود را بررسی كنیم.در همین مورد فرض كنیدمثلاً دختر شما كنترل ماهواره را در دست دارد و اتفاقا دكمه كانالی را فشار میدهد كه حاوی صحنه های زنان نیم برهنه است) در اینصورت او به شما نگاه میكند و شما:

1. به سرعت وسیله بازی یا كنترل ماهواره را از دست اش می قاپید و فریاد میزنید:زشته بچه! بده من چیكار داری میكنی؟!
ihan بازدید : 2059 چهار شنبه 25 / 12 زمان : 5:08بعد از ظهر نظرات ()

بشر داراي دو غريزه است يکي حفظ خويش و يکي غريزه جنسي .

غريزه حفظ خويش که موجب طلب خوراک است از لحظه تولد آشکار مي شود.

تمو بشري هميشه تدريجي است و غريزه جنسي هم مشمول همين قانون است و در کودکان از ابتدا وجود دارد جز آنکه طرز بروز آن مانند بزرگها نيست. دانشمندان معتقدند و تجربه نشان مي دهد که در شيرخواران هم غريزه جنسي فعال است شايد بعضي مادران از اين حقيقت متحير شوند ولي بايد دانست که کلمه جنسي هميشه غرض شهوت مقاربت نبوده، در عرف علماي اين فن مقصود تمتع و لذت است که بعدا صورت شهواني پيدا مي کند.

طلب لذت چون طلب خوراک در همه هست ولي در کودکان اين دو امر از هم متمايز نيست و در آن سن لذت عمده همان سير شدن است.

فرويد مي گويد حال کودکي که پس از سير شدن از پستان مادر به کناري افتاده با گونه هاي گل کرده و لبهاي متبسم بخواب مي رود چقدر شبيه به رضايت و ارامش خاطري است که پس از مجامعت به شخص دست مي دهد.

ihan بازدید : 745 دو شنبه 23 / 12 زمان : 5:11بعد از ظهر نظرات ()

مسايل جنسي مثل ساير مسايل پزشکي ديگر است. همانطوري که به فرزندان ياد داده مي شود دستانشان را قبل از غذا بشورند و يا واکسن به آنها تزريق مي شود. آموزش مسايل جنسي نيز بايستي به همين سادگي به فرزندان ارائه شود و هيچ چيز عيبي در کار نيست.

نبايد در اين رابطه اطلاعات گمراه کننده به فرزندان داد. مثلاً يکي از اولين سؤالاتي که دخترها در سنين پائين مي پرسند در مورد چگونگي زايش است. مادران مي توانند به يک زبان ساده اين موضوع را توضيح بدهند.

ما در تحقيقات خود به مواردي برخورد کرده ايم که يک مادر به دختر بچه اش گفته بود که بچه از همان جائي بيرون مي آيد که معده کار مي کند و اين باعث شده بود که دختر بچه اش از ترس تا 3 ماه معده اش کار نکند!

ihan بازدید : 981 دو شنبه 23 / 12 زمان : 5:05بعد از ظهر نظرات ()


امروزه در تمام مکتب هاي طبي و روانشانسي، تربيت جنسي را براي کودکان و اطفال لازم شمرده اند، چه خواه و چه ناخواه همه افراد بايد به امور جنسي پي ببرند و اگر بوسيله يک تربيت صحيح آن را نيآموزند از راههاي غير معمول، دوستان و ... که در دسترس دارند، به اين مسايل پي خواهند برد.

همچنانکه ذکر شد در سنين ?-? سالگي اطفال از روي حس کنجکاوي سئوالاتي در اين باره از والدين خود خواهند کرد و اغلب مادران به اشتباه با جواب هاي بي سروته- که براي حس کنجکاوي کودک کافي نيست مي خواهند کودک را قانع کنند، ولي با اين گفته ها کودک بيشتر تحريک شده و سعي مي کند به هر وسيله اي که شده به اين مسائل پي ببرد و به اين واسطه چنين مشکلي را با دوستان خود در مدرسه، کودکستان و ... در ميان مي گذارند و بالاخره هر طور شده مسائل جنس کار شايسته اي نيست.

ihan بازدید : 1301 دو شنبه 23 / 12 زمان : 5:05بعد از ظهر نظرات ()
"امروزه در تمام مکتب های طبی و روانشانسی، تربیت جنسی را برای کودکان و اطفال لازم شمرده اند، چه خواه و چه ناخواه همه افراد باید به امور جنسی پی ببرند و اگر بوسیله یک تربیت صحیح آن را نیآموزند از راههای غیر معمول، دوستان و ... که در دسترس دارند، به این مسایل پی خواهند برد.
همچنانکه ذکر شد در سنین ۵-۷ سالگی اطفال از روی حس کنجکاوی سئوالاتی در این باره از والدین خود خواهند کرد و اغلب مادران به اشتباه با جواب های بی سروته- که برای حس کنجکاوی کودک کافی نیست می خواهند کودک را قانع کنند، ولی با این گفته ها کودک بیشتر تحریک شده و سعی می کند به هر وسیله ای که شده به این مسائل پی ببرد و به این واسطه چنین مشکلی را با دوستان خود در مدرسه، کودکستان و ... در میان می گذارند و بالاخره هر طور شده مسائل جنس کار شایسته ای نیست. دختری که تا سن بلوغ تمام ایّام ماه برایش بی تفاوت بوده، پس از بلوغ از زندگی را دستخوش تغییرات مخصوصی می یابد. از لحاظ روانی نیز تحولاتی را درک می کند یا برای همه پسران هر چقدار چشم و گوش بسته باشند کیفیت احتلام آنان را با یک مسئله نوین در زندگی جدید روبرو می سازد و حس کنجکاوی آنها را به سختی بر می انگیزد.
خلاصه کلام بایستی همانطور که سعی می شود بهداشت غذائی به آنها آموخته شود تا غذای سالم تر و مقوی تر و مطبوع تر بخورند و بالنتیجه فرد سالمتری باشند همانطور هم سعی می گردد تا بهداشت و حقیقت امور جنسی به آنها تعلیم داده شود که آسوده تر باشند و زندگی خانوادگی آنها بهتر باشند و همچنین موجودیت خانوادگی آنها با رشته های علاقه پرمهرتری پاسداری شود.
اصول تربیت جنسی به قرار زیر خلاصه شده است:
الف – ضروری است در سنین بلوغ جوانان را به تشریح و فیزیولوژی دستگاه تناسلی و اعمال جنسی آشنا ساخت و بهداشت این دستگاه را مانند سایر اعضاء به آنان آموخت.
ب – در امور زناشوئی بایستی زن و شوهر را راهنمائی کرد تا بتوانند از این امر طبیعی نهایت استفاده را به برند.
ج – در تربیت جنسی باید در نظر داشت که اعمال شهوانی هدف زندگی انسان نیست و نباید بر زندگی انسان حاکمیت و غلبه داشته باشد، بلکه این رشته اعمال نیز باید همیشه مقام مخصوص خود را داشته باشد و از حدود خود تجاوز نکند. در هر صورت نباید هیچگاه درباره امور جنسی در جواب فرزندان سکوت کرد و یا اطلاعت نادرست به آنها داد. پدر و مادرهائی که به کودکان خود علاقه مند هستند باید مسایل جنسی را با بیانی ساده برای فرزندان خود شرح دهند و چگونگی اختلاف دو جنس را با زبانی ساده برای آنان بیان کنند.از جمله سئوالاتی که معمولاً کودکان از مادران خود می کنند این است که من چگونه و از کجا به دنیا آمده ام؟
برای پاسخ دادن به سئوال مذکور کافی است که به جای پاسخ دادن گمراه کننده و نادرست به او بگوئید: که در شکم مادر کیسه ای است که مخصوص بچه می باشد و بچه قبل از تولد در آن جای دارد و برای فهمانیدن کامل آن به کودک می توانید گربه یا سگ ماده را به عنوان مثال ذکر کنید و در سالهای بعد چگونگی عمل لقاح را از نظر فیزیولوژی به طور خلاصه برای آنها شرح داد. در دوره بلوغ چگونگی تغییراتی که در این دوره برای هر دو جنس پیش می آید با کمال وضوح بیان نمود. چرا که بسیار دیده شده است، دخترانی که برای اولین بار قاعده شده اند دچار نوعی وحشت گردیده اند و یا در مورد پسران لازم است هنگامی که به بلوغ می رسند بایستی خطرات امراض تناسلی، ایدز و ... را به آنها گوشزد کرد و طریقه پیشگیری از آنها را به طور کامل به آنها شرح داد.
امروزه در کشورهای پیشرفته جهان در برنامه دروس مقطع پائین ساعاتی را به امور جنسی و بهداشت اختصاص داده اند. علّت این امر آن است که متخصصین روانشناسی اطفال، لزوم این دروس را برای رشد صحیح کودکان تأکید کرده اند.

زناشویی و تقویت نیروی جنسی با داروهای گیاهی - تالیف : کاظم کیانی
ihan بازدید : 1007 دو شنبه 23 / 12 زمان : 2:56بعد از ظهر نظرات ()
"پس از سلسله مطالبي كه در مورد سكس و روابط جنسي در ايران نوشتم به اين فكر افتادم كه در وبلاگم بخشي را به اموزش مسايل جنسي اختصاص دهم.روشهايي و مباحثي كه به همگان كمك نمايد درجهت ارضاي غريزه ي جنسي اطلاعات لازم را كسب نمايد.
هنگامي كه اين موضوع را با دوستانم در ميان گذاشتم اكثريت قريب به اتفاق از اين كار منع ام نمودند.به يك دليل ساده:آموزش راههاي انجام سكس كامل ممكن است وبلاگم را به سوي تبديل شدن به وبلاگي سكسي سوق دهد.گرچه من به كل با اين استدلال موافق نيستم و معتقدم با توجه به حجم بالاي مطالبم در مورد سياست،اجتماع،فرهنگ و حتي ورزش از اهميت و آموزش هاي جنسي كاسته خواهد شد.با تمام اين اوصاف اين دغدغه مرا رها نمي كند كه با توجه به اينكه من با نام و عنوان اصلي خود مطلب مي نويسم و بسياري از همكاران و دوستان و حتي بستگانم اين مطالب را مي خوانند،ممكن است چه برداشتي نسبت به انتشار مطالبي از اين دست داشته باشند.
صريح بگويم كه ما ايرانيهاي در اكثر موارد آدمهاي منحصر به فردي هستيم.همين منحصربفرديمان كار دستمان داده است.نه روشنفكرانمان به شكل آدميزادند و نه عواممان عوام درست و حسابي.ياد گرفته ايم درمجامع عمومي از بسياري از آداب جوامع متمدن تمجيدكنيم و آنگاه به راحتي آب خوردن در حوزه ي شخصي خود آنها را به بدترين شكل به مسلخ ببريم.همگان به آموزش روابط جنسي تاكيد داريم مقاله وسمينار و سخنراني برگزار مي كنيم اما اگر بناي آغاز كار توسط كسي گذاشته شد بدترين تهمتها و انگها را نثارش مي كنيم.ظاهر متجددمان،باطن سنتي يمان را رنگي نو داده و اما رفتارمان همان است كه بود همچون چند صد سال پيش و شايد هم بدتر.
از جهت ديگر در اين موتورهاي جستجو مدام خواهيم نوشت سكس،آلت تناسلي مردانه و زنانه،لز و گي و از اين قبيل كلمات.حالا فكرش را بكنيد صفحه وبلاگم در جلوي چشمان حريص كاربري باز شود و بعد از آنكه حض كافي و وافي برد،به جد و آبادمان فحش بدهد كه مرتيكه "وبلاگ سكسي" راه انداخته و اسم و عكسش را هم زده بالايش و فكر مي كند دارد خدمتي انجام مي دهد.
گرچه نمي توان نسبت به ديدگان دو گروه بالابي تفاوت بود اما من هنوز بر عقيده ام كه نياز آموزش مباحث جنسي و روابط سكسي است مصر هستم و آن را جز لاينفك برنامه ي ساماندهي روابط اجتماعي در ايران مي دانم.چون از بچگي مرغ من يك پا داشت.لذا از دوستان و خوانندگان وبلاگم مي خواهم نسبت به اعلام نظرشان در اين مورد اقدام نمايند و در صورتي كه موافق اختصاص بخشي به اين مسايل هستند، در مورد شيوه و راهكار ارائه آن نيز پيشنهاد بدهند.
شايد اينگونه بتوان تابوي حاكم بر آموزش روابط جنسي را شكست بدون اينكه مجبور باشيم به مطالب سخيف و در بسيار از موارد گمراه كننده وبلاگهاي سكسي توجه نماييم.گرچه با بيان جمله پيشين به هيچ وجه قصد ارزش گذاري بر كار اين وبلاگ نويسان كه اتفاقا با اقبال بالايي نيز روبرو هستند را ندارم.اين نوع وبلاگ نويسي نيز مخاطبان خاص خود را دارد كه اتفاقا گروه كثيري از كاربران را شامل مي گردد،شايد بسيار پر طرفدرا تر از همه ي مسائل مطرح ديگر در اينترنت.
اگر در بررسي نظرات مخاطبانم به جمع بندي مناسبي رسيدم در اولين فرصت بخش نخست "چگونه سكس بهتري داشته باشيم" را منتشر خواهم نمود.لازم به ذكر است در اين مورد خاص نظرات پس از تاييد براي كاربران ديگر قابل نمايش خواهد بود.
ihan بازدید : 3651 دو شنبه 23 / 12 زمان : 2:37بعد از ظهر نظرات ()

در میان طبقات مختلف بشر اعم از زرد و قرمز و سفید و سیاه حس جنسی و دریافت نوع مخالف وجود دارد منتهی شدت تحریکات جنسی بر حسب نژاد و محیط فرق میکند و هر یک از افراد یک نژاد بخصوص جنس مخالف نژاد خود را بیش از سایرین می پذیرد.
عمل جنسی در حیوانات نیز وجود دارد منتهی بصورتهای مختلف انجام می گیرد باید دانست اگر میل جنسی و لذتی که از آن به حیوان دست میدهد نبود هیچگاه حاضر نمیشد به این عمل دست بزند.
هر یک از موجودات زنده بنحوی جنس مخالف را تحریک می نماید انسان با آرامش و ناز و میل جنسی را در طرف شدید کرده و او را به سوی خود میکشاند.
میل جنسی از طفولیت در نهاد هر موجودی هست و حتی از زمان تولد هم وجود دارد ولی خاموش است و با رشد انسان متدرجا رشد میکند بطوریکه می توان گفت میل جنسی با رشد طبیعی به یک نسبت پیش میرود.
در سنین طفولیت کودک با مالیدن آلت تناسلی خود به دست یا پا سعی میکند آتش شهوتش را که هنوز بانه ای ندارد خاموش کند وقتیکه به حد بلوغ رسید آتش شهوتش بانه می کشد و میلش به جنس مخالف تشدید می گردد و سعی می کند وسیله ای فراهم کند تا رفع این غریزه شود در این موقع است که باید متوجه بود تا انحراف جنسی پیدا نکند چون عدم توجه در کارهای او باعث می شود که به اعمال خلافی چون جلق و لواط و غیره دست زند و دچار امراض خطرناکی گردد.
وظیفه پدر آنست که سعی وافرمبذول دارند تا جوان گمراه نشوند و راه خلاف در پیش نگیرند برای رسیدن به این هدف باید هر چه زودتر وسایل ازدواج جوانان را فراهم کنند و آنها را از دست زدن به اعمال زشت منع کنند و بوسیله کتابهای جنسی و سودمند آنها را به مضرات انحرافات جنسی و راه صحیح اطفای شهوت آشنا سازند تا برای انها و نسل آینده خطری در پیش نباشد

ژاک مارسیرو در باره ی وظیفه ی اولیا می نویسد : طفل وقتی پا به عرصه وجود گذاشت مسئول وجود خویش نیست دیگر او را به وجود آورده دیگری باید از او مواظبت کند و در راه تعلیم و تبیت او بکوشد و جزئیات مطلب را برای او حلاجی کند تا بچه کنجکاو نگردد و کنجکاوی از راه راست منحرفش ننماید در این صورت اگر بچه بزرگ شد و برای خود عالمی پیدا کرد خود مسئول رفتار خودش است و بستگان و اولیا در قبال او مسئولیتی ندارد اوست که باید فرزندانی لایق به وجود آورده و راه کج و راست را از هم تمیز دهد در این صورت مالک میراث پدر شده است.

هنگام شباب و غرور جوانان از هر وسیله ای برای خاموش کردن آتش امیال جنسی استفاده می کنند از دختر کوچک و پسر خود گرفته تا پیران به همه نظر دارند و چون دوران گردش و تفریح آنهاست از رفتن به کافه و سینما و دیدن مناظر شهوت انگیز گوناگون خودداری نمی کنند اینست که باید آنها را از خواندن رمانهای شهوت انگیز و افسانه های منحرف کننده منع کرد وسعی نمود که مطالب مضر و عکسهای تحریک کننده در دسترس آنها قرار نگیرد ضمنا باید مضرات کارهای زشت را به آنها گوشزد نمود

شخصی در دفتر خاطرات خود اینچنین نوشته بود:
از بچگی میل جنسی ام زیاد بود از این نظر بیشتر با دختران تماس می گرفتم و با بازیهای مختلف با آنها سرگرم می شدم در مواقع تنهایی با آلت خود بازی می کردم و از این عمل لذت فراوان می بردم بعدها که به سن بلوغ رسیدم دست به استمنا زدم و چون کسی نبود که راهنمایم باشد راه فساد و تباهی د پیش گرفتم و از استمنا به لواط و از لواط به زنا پرداختم و تا سی سالگی راه خلاف می رفتم در این موقع صورتم پر چین وشکن شده بود و پنجاه ساله می نمودم قوای جسمانی و دماغیم تحلیل رفته بود و چشمانم بی فروغ شده بود و در این موقع احساس کردم که دچار مرض شده ام چون خواستم درمان کنم پولی در دست نبود و محل اقامتم از مرکز دور بود ناچار با مر ض خو گرفتم و رنج و درد را بر خود هموار کردم تا حال که دیگر رمقی ندارم و عنقریب است که عفریت مرگ گریبانم را بگیرد.

ihan بازدید : 633 دو شنبه 23 / 12 زمان : 1:51بعد از ظهر نظرات ()

با فرزندانتان در مورد مسائل جنسی صحبت کنید
نویسنده: آرمند

وقتی به چهره نوجوانانی کـه وارد دفتر کارم میـشونـد نگاه میکنم، معمولاً چشمان افرادی را میبینم که زندگیهایشان به خـاطـر نـتایج متفاوت روابط پر خطر جنسی بــه مخاطره افـتـاده اسـت. در رابـطـه بـا روابـط جنـسـی نـوجـوانــان، با مـشـکـلات زیـادی رو بـه رو مـی شویم. زیرا روابط جنسی مـوضـوع بسیار حساسی است که عقاید و اظهارنظرهـای بسیاری در آن زمینه وجود دارد.

انـتـخاب کـردن بـدون آگـاهـی از عـواقـب آن، اصـلاً انـتـخاب شـمـرده نمی شوند. بـرای انـتــخاب کردن، فرد باید نظرات
مختلف را دانسته و درک کند و با وجود تلاشـهای وسیعی کـه در زمیـنـه آگـاهی دادن به نوجوانان در رابطه با مسائل جنسی شده است، هنوز بسیاری از نوجوانان به طرز ناراحت کننده ای از حقیقت بیماریهایی که از طریق روابط جنسی منتقل میشوند (std) در جهان امروز بی خبرند. از این رو پرداختن به این مسئله بسیار مهم است.تاثیرات هم سن و سالان
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ
طریقه زندگی و رفتار های دوستان، اثر زیادی بر روی نوجوانان دارد. مقاله ای در مجله روانشناسی قید می کند که یکی از بزرگترین عوامل و تاثیرات بر رفتار نوجوانان، رفتار دوستانش است. نوجوانی که دوستانش روابط جنسی برقرار می کنند، بسیار بیشتر به این مسئله علاقه نشان می دهند. معمولاً نوجوانان عقیده دارند که با این کار در جمع احترام بیشتری کسب خواهند کرد و بیشتر تاثیر خواهند گذاشت.

پسران نوجوان ممکن است باور داشته باشند که اگر روابط جنسی برقرار کنند از طرف دیگران بیشتر "مرد" جلوه خواهند کرد. ترس از اینکه در بین جمع دوستانشان مورد تمسخر قرار گیرند، ممکن است در تصمیم گیری هایشان تاثیر زیادی داشته باشد. نوجوانان کم سن و سال نیز با تاثیر گرفتن از رفتار های نوجوانان بزرگتر دوست دارند رفتارهای آنها را تقلید کنند.

به علت داشتن تجربه کم در زندگی، نوجوانان در این زمینه جذب گروه های مختلفی می شوند. با توجه به این نیروی موثر، مقاله ای در مجله فارغ التحصیلان پزشکی برای بالا بردن سطح سلامت انتخاب های افراد در روابط جنسی، توصیه می کند که پدران و مادران دوستان فرزندانشان را تحت نظر داشته باشند و از دوستی صمیمی فرزندانشان با افرادی که مشکلات اخلاقی دارند به شدت جلوگیری نمایند.تاثیرات رسانه های گروهی
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــ
تعجبی ندارد اگر بگوییم که نوجوانانی که در تلویزیون برنامه های اینچنینی زیاد تماشا می کنند، بیشتر معتقد اند که روابط جنسی قبل از ازدواج با افراد مختلف بدون رعایت کردن مسائل جلوگیری از حاملگی و بیماری ها، بی زیان و حتی گاهی مطلوب است. با این یافته متوجه می شویم که اکثر نوجوانان قادر به تشخیص دادن و فرق گذاشتن بین روابط جنسی بدون عواقب در تلویزیون و روابط جنسی خودشان نیستند.

نوجوانان به طرز بی رحمانه ای با بمبارانی از برنامه ها، تبلیغات و تفریحات و حتی انواعی از موسیقی جنسی در تلویزیون مواجه می شوند. والدین باید از این مسئله آگاهی یابند و نوجوانانشان را برای برخورد با این مسئله آماده کنند. آن ها باید بیابند که چه چیز باید در عوض این مسئله جزء مسائل آموزشی فرزندانشان قرار گیرد. گاهی مقدار وسیعی از اطلاعات متناقض به نوجوانان ارائه می شود. ضروری است که والدین به نوجوانانشان کمک کنند تا بتوانند مهارت های فکری را در خود تقویت کنند تا قادر گردند اطلاعاتی را که می بینند یا می شنوند تحلیل کنند و خود را از انتخاباتی که سلامتیشان را به خطر می اندازد حفظ کنند.راهنمایی والدین، عواملی که از برقراری روابط جنسی زود هنگام جلوگیری میکند


راهنمایی والدین
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــ
والدین می توانند بر رفتار های جنسی نوجوانان خود تاثیر آشکاری بگذارند. بهترین راه برای کاهش فعالیت های جنسی پرخطر این است که والدین را تشویق کنیم تا کاملاً در آموزش های جنسی فرزندانشان سهیم باشند. در حالیکه بعضی ممکن است مانند یک تماشاچی در زندگی فرزندانشان باشند، والدین باید مسئولیت آموختن طریقه صحیح زندگی را به فرزندانشان بپذیرند. باید گفتگو های پی در پی در مورد روابط جنسی با فرزندانشان داشته باشند. از طریق آموزش و کنترل دقیق روابط اجتماعی و سایر روابط آن ها، باید فرزندانشان را از تاثیرات و سوء استفاده های جنسی دور کنند. به علاوه پدر و مادر ها باید در رابطه با ارتباط های صحیح و مطلوب، نوجوانانشان را یاری دهند.

نوجوانانی که ارتباطی صمیمی با والدینشان دارند به رفتار ها و نصیحت های آن ها پاسخ مثبت می دهند. با وجود دلیل های بسیاری که باعث می شود والدین با این موضوع راحت نباشند، کاملاً ضروری است که ارتباط های بین فرزندان و والدین قبل از دوران نوجوانی با بحث هایی در مورد روابط سالم و اهداف زندگی آغاز شود. و بعد ها این گفتگو ها به همه ابعاد روابط جنسی توسعه یابد. روابط آزاد توانایی والدین را برای کنترل اطلاعاتی که نوجوانان در رسانه ها یا مجامع آموزشی و اجتماعی به دست می آورند ساده تر می کند. به یاد داشته باشید که هر مشکلی که بین فرزندان و والدین ایجاد می شود موقتی است. اما تجربیات و آگاهی هایی که بینشان رد و بدل می شود پر دوام است.

بعضی عوامل که از برقراری روابط جنسی زود هنگام جلوگیری می کنند عبارتند از:بحث در رابطه با مسائل جنسی بین والدین و فرزندان.
کنترل والدین بر ارتباطات فرزندان. تعدیل در روابط والدین با فرزندان.
روابط خوب بین پدر و مادر.
وجود انگیزه های خوب در محیط آموزشی.
شرکت در مجامع مذهبی.
اعتماد به نفس بالا.
کنترل والدین بر رسانه های گروهی.
دوستان صمیمی که از داشتن چنین روابطی سر باز زنند و روابط جنسی نداشته باشند.
پیام ها و یادآوری های آموزگاران برای هر چه بیشتر به تعویق انداختن این روابط.
با صحبت کردن با نوجوانان در مورد ابعاد مختلف روابط، بحث کردن در مورد عواقب و نتایج روابط جنسی زود هنگام و آموزش نوجوانان به اینکه در مورد آنچه که می شنوند یا می بینند به دقت فکر کنند، والدین می توانند برای برخورد با مشکلات به نوجوانانشان قدرت دهند.

انتخاب هایی که توسط نوجوانان در رابطه با رفتار های جنسی صورت می گیرد، تاثیر زیادی بر باقی زندگی آنها می گذارد. پدر و مادرها باید نوجوانان را به پرسیدن سوالاتی از این قبیل از خودشان تشویق کنند.آیا انتخاب هایی که می کنم سبب می شود که زندگی سـالــمـــی در آینده داشته باشم؟
آیا انتخاب های من سبب می شود که فردی باشم که می خواهم؟
آیا طریقه زندگی فعلیم، من را از رسیدن به اهداف و آرزو هـــایــــم باز خواهد داشت؟

ihan بازدید : 1187 دو شنبه 23 / 12 زمان : 1:38بعد از ظهر نظرات ()

برای نوجوانان، فکر کردن به رابطه جنسی خیلی سخت است. چیزهای زیادی برای فکر کردن به آن وجود دارد، چیزهای زیادی هست که نگرانش هستند، و خیلی چیزها ممکن است خوب پیش نرود. چه فعالیت جنسی داشته باشید و چه نداشته باشید، دانستن واقعیت های موجود درمورد اینکه رابطه جنسی چیست، اهمیت خیلی زیادی دارد.

از لحاظ شرعی و قانونی داشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج ممنوع بوده و میتواند لطمات جبران ناپذیر جسمی و روحی به هر دو طرف وارد کند.

 

رابطه جنسی....

·         طبیعتی جسمی و همچنین احساسی دارد.

·         پرخطر است، ممکن است باردار شوید، ممکن است به یکی از بیماری هایی که از طریق روابط جنسی منتقل می شود، مبتلا شوید، ممکن است قلبتان بشکند یا اعتماد به نفستان خرد شود، یا وقتی که تمام شد احساس ناامیدی و ناراحتی کنید.

·         اتفاق مهمی است چون فقط یکبار فرصت دارید باکرگی خود را از دست بدهید.

·         بسیار حساس است، مطمئن شوید که زمان درستی را برای خودتان و طرف مقابلتان انتخاب کرده اید.

·         نباید سبک شمرده شود یا بعنوان تفریح و سرگرمی به آن نگاه شود.

ihan بازدید : 4255 چهار شنبه 18 / 12 زمان : 5:00بعد از ظهر نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
راهنمای کامل روشهای جلوگیری از بارداری به زبان ساده: جدیدترین روشهای جلوگیری از حاملگی، اطلاعات دقیق از دستگاه تناسلی زن و مرد و روش صحیح
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • دانلود سرای دانشجویی
 • جملات زيبا ، جملات عاشقانه
 • مجله اینترنتی پونه
 • حس خوب
 • مجله اینترنتی اقاقیا
 • سایت مدل لباس و آرایش
 • مد و زیبایی
 • اس ام اس جدید 94
 • پست های فیسبوکی
 • مجرم
 • فروشگاه لاو استوری
 • دیدنی های شهر خوی همراه با بهترین عکسهای دنیا
 • آموزش زناشویی
 • فیستک
 • خاطرات یک خسته
 • بیا
 • *کتابخانه الکترونیک*
 • بروز ترین سایت فیلم موزیک عکس
 • موزیک لایت
 • بزرگترین فروشگاه اینترنتی
 • الهه عشق
 • پارس هیت
 • اتیش نت
 • بوسه عشق
 • فروشگاهی برای تمام فصل ها
 • وی پی ان رایگان+فیلترشکن+اهنگ+نیمباز...
 • سایت عکس هنرمندان
 • پارسی شاپ
 • ۩۞۩خوشگلترین دختر پسرای دنیا! پیکستون۩
 • آموزش رایگان
 • بهــ موزيكـــــــــــــــ
 • رنک فا
 • بهترين ها براي دانلود
 • *بزرگترین پایگاه عكس دختر و پسر خوشگلا*
 • جدیدترین و جذابترین برنامه های نیمباز و
 • عاشقانه ها
 • ๑۩۞۩๑ عکس های لو رفته و اس مس های خفن๑۩۞
 • مهندسی عمران
 • نمونه سوالات تخصصی و سرگرمی
 • برترینها
 • مسافر تقدیر( شادمهر)
 • بــــ روز
 • دانلود|دانلود برنامه.عکس.فیلم.اهنگ.اندروید.جاوا
 • سیاست
 • خانه تیتراژ ایران
 • افزایش بازدید سایت بصورت رایگان
 • بازی های ممنوعه PC
 • عكس دختروپسر خوشگلا
 • خفن دانلود
 • آموزش های جنسی رایگان
 • مجله اینترنتی مهاجر
 • صد هزار کتاب
 • پارسا دانلود _ دانلود رایگان
 • سايت تفريحي امپراطور
 • بزرگ ترین سایت فارسی زبانان
 • وبلاگ تفريحي امپراطور
 • قدرت های پنهان
 • پایگاه سرگرمی شاهزاده
 • دخمه دختر پسر هاي عاشق
 • پيکس ايران
 • بزرگترين سايت اموزش سازدهني
 • جك و اس ام اس جديد
 • پيکس ايران | جالب ترين مطالب دنياي اينترنت
 • ایران فاز
 • رژلب >> مجله اینترنتی
 • پاتوق بچه های اهل حال
 • قاصدک هان چه خبر آوردی ...
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • نظرسنجی
  نطرتون درباره این وبلاگ ؟

  بنر های دوستان

  آمار سایت
 • کل مطالب : 1012
 • کل نظرات : 1149
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 4949
 • آی پی امروز : 363
 • آی پی دیروز : 1806
 • بازدید امروز : 681
 • باردید دیروز : 3,871
 • گوگل امروز : 303
 • گوگل دیروز : 1220
 • بازدید هفته : 16,153
 • بازدید ماه : 42,661
 • بازدید سال : 141,908
 • بازدید کلی : 5,627,993