close
خرید سرور
استخدام منشی به شرط بی بند و باری

گروه آموزش زناشویی و جنسی

نظرسنجی

آخرین ارسالی های انجمن

عنوان پاسخ بازدید توسط
زنی که با اسکلت انسان رابطه جنسی داشت! + عکس 40 28324 lina
عکس نامردی کردن دو پسر در حق یک دختر 40 39906 lina
ارتباط با جنس مخالف 16 6426 golbarg12
آخه تبعیض جنسیت تا کی 7 922 rahro
تلویزیون ما این روزا 2 630 katayoon
یه کم خنده 9 2102 katayoon
جوک 3 1332 katayoon
این خواننده زن با یک «روح» رابطه‌ی جنسی داشته است!!+عکس 8 5081 ssa
مشاوره زناشویی 1 1807 tahi
نياز به مشاوره در خصوص اقدام به طلاق 0 209 ali1
چرا ازدواج عاشقانه به طلاق می رسد؟ 0 728 elahe21
سکس در خواب 13 15167 roohol
مسائل جنسی علت اصلی خیانت مردان 2 2364 reza2
گفت و گویی صریح درباره وسایل کمک جنسی 1 2625 yasaminn
سلام عزیزم 3 1279 kalej
عکس : شلاق زدن یک زن به اتهام ارتباط نامشروع 15 15691 kalej
ازدواج همجنس‌بازان وهابی! + تصویر 8 11636 parmisa
بالاخره خواهی فهميد 1 833 s-n-love
۱۰ اشتباه زوج های جوان 0 1772 s-n-love
زنان و شناسایی رویاهای جنسی آنها 5 7284 s-n-love
بلوغ پسران 3 3148 b-22
فجیع ترین تجاوز قرن 9 17523 mahsa372
قانون در مورد شبکه های اجتماعی چه می گوید؟ 0 391 elahe
دل شدگان شبکه های اجتماعی 0 331 elahe
ازدواج یک مرد با ۴ نفر از یک مدرسه!! 7 6163 sare
تجاوز به کودک 5 ساله در ولایت قندوز : معضل تجاوز به کودکان در این ولایت مضاعف شده است 8 4952 taranehbaran20
طرح هدفمند سازی همسران 1 959 youssef
ويروس شركت در جهاد نكاح در جان زنان مالزيابي 1 1254 faraz221
زنان مصنوعی پشت مرزهای ایران 13 9244 faraz221
زنده شدن دو زن قبل از دفن؟! 0 2246 elahe

استخدام منشی به شرط بی بند و باری

دختر هر روز روزنامه می گرفت و بدون آنکه صفحات روزنامه را حتی ورقی بزند صفحه آگهی های آن را بر می داشت و تلفن به دست می گرفت و خودکار و کاغذی را هم کنار دستش می گذاشت و آدرس ها را یادداشت می کرد و به امید آنکه امروز کار مناسبی پیدا می کند از خانه بیرون می رفت! پیدا کردن کار برایش رویا شده بود وقتی فکر می کرد هزینه دانشگاه آزاد را به چه سختی فراهم کرده بود، به امید آنکه کار مناسبی پیدا می کند تمام افکارش را به هم می ریخت...

اما وقتی آن روز، آگهی استخدام دختر جوان آراسته ای را برای کار در شرکت بازرگانی دید باز تلفن را برداشت و آدرس آنجا را از زنی که پشت خط بود گرفت. به آدرسی که روی یک تکه کاغذ نوشته بود رفت و در آنجا با صف دختران جوانی روبرو شد که پشت در اتاق مسئول ثبت نام صف کشیده بودند. پس از آنکه نامش را به منشی داد روی صندلی نشست تا نوبتش شود و برای مصاحبه وارد اتاق شود...

... دختر هاج و واج به حرف های مرد جوان گوش می داد و هر چه سعی می کرد نمی توانست حرف های مرد جوان را در ذهنش حلاجی کند. احساس می کرد راه نفسش بسته شده است و هوای اتاق روی سینه اش سنگینی می کرد...

بیکاری شروع ورود به دنیای نامانوس 
 در بیشتر مواقع که بعضی از دختران مورد آزار و اذیت افراد قرار می گیرند به خاطر آنکه کسی متوجه ماجرا نشود و باعث آبروریزی نشود از طرح شکایت سرباز می زنند و غافل از این که این ماجرا باعث می شود که این افراد به خود جرات بدهند که دختران معصوم دیگری را مورد آزار و اذیت قرار دهند و در واقع با پنهان کاری باعث می شوند که آمار این جرائم در کشور بالا رود.

همه این مشکل به اینجا ختم نمی شود با آنکه در کشور قوانین محکم و سختی برای برخورد با این افراد قرار داده شده است اما مراجعه به دادسراهای عمومی، مطرح کردن این موضوع را برای دخترانی که از ناحیه افراد سود جو مورد آزار قرار گرفته اند دشوارتر می کند و قرار داشتن مکان هایی خصوصی برای بیان این مشکلات برای زنان آسیب دیده می تواند علاوه بر تردد راحت تر این قشر آسیب دیده راه را برای سواستفاده های بعدی توسط این افراد ببندد.

جذب زنان و دختران جوان به مشاغل بی اهمیت از جمله دغدغه های امروز جامعه ماست. ‌بسیاری از شرکت‌ها و محیط‌های تجاری خصوصی در برهه کنونی با تأثیرپذیری عموماً ناخودآگاه از اندیشه‌های اروپایی- آمریکایی نسبت به طبقه زنان و دختران، ‌پا در وادی خطرناکی گذاشته‌‌اند که گسترش و تداوم آن، ‌کرامت و شخصیت اجتماعی زنان ایرانی را که همواره در طول تاریخ زبانزد خاص و عام بوده، ‌خدشه‌دار می‌کند.

‌علاوه بر آن نباید از این نکته مهم غافل بود که اتاق فکر جنگ نرم علیه ایران و کشورهای در حال توسعه - به‌ویژه کشورهای شرقی و اسلامی - برای کشاندن یک جامعه به سمت انحطاط، ‌در نخستین شلیک نرم خود، ‌زنان و دختران آن جامعه را هدف قرار می‌دهند. ‌جنگ نرم را اگر جدی نگیریم، ‌جنگ نرم ما را جدی می‌گیرد!

به راحتی اعتماد نکنید اعتماد زودهنگام دختران جوان عامل بروز مشکلات بعدی است، ‌یکی از عوامل اصلی آسیب دیدن دختران در محیط‌ های کاری به ویژه شرکت‌های خصوصی اعتماد زودهنگام به همکاران و دوستان است. خانواده به ویژه پدر و مادر در این بین نقش بسزایی در آموزش دختران جوان برای برقراری ارتباط بهتر با دیگران دارند و‌ شهرهای بزرگی همچون تهران ‌شاهرگ حیاتی رشد آسیب‌های اجتماعی است.

البته نباید تاثیرعوامل اجتماعی را در این خطر بزرگ بی اهمیت دانست. رسانه ها از جمله عواملی است که باعث جایگیری این ذهنیت کور در ذهن دختران می شود که هر آشنایی در شرکت ها منجر به ازدواجی موفق خواهد شد و با پرورش این رویا در ذهن به هر نوع ارتباطی تن در می دهند و غافل از این که تنها طعمه ای برای استفاده افراد سودجو خواهند بود.

البته ذکر این نکته لازم به ذکر است که این موضوع را نمی توان به همه شرکت هایی که برای استخدام کارمند به روزنامه ها آگهی می دهند تعمیم داد اما نباید از دامی که بعضی از شرکت های خصوصی فرا روی دختران و زنان جوان گسترده اند غافل شد.

هشدار به مسؤولان ‌تجربه کشورهای در حال توسعه نشان داده است که سرمایه‌گذاری در آموزش، ‌اشتغال و زندگی زنان موجب افزایش بهره‌وری اجتماعی می‌شود و زمینه را برای رشد و توسعه بیشتر فراهم می‌سازد؛ چرا که زنان به عنوان نیمی از پیکره جامعه که در مقطع زمانی امروز حضور آنها در عرصه‌های اجتماعی انکارناپذیر است، همواره مورد توجه برنامه‌سازان و طراحان فرهنگی بوده‌اند. ‌دختران هم از این موضوع مستثنی نیستند؛ چرا که آنها در آینده وارد این جامعه می‌شوند و به کارگیری صحیح آنها در تمامی امور می‌تواند زمینه‌ساز و بسترساز فعالیت‌های اقتصادی، ‌فرهنگی و اجتماعی و در نتیجه مشارکت فعال‌تر و ساختن کشوری آبادتر در امور اجتماعی باشد. ‌

سراب کاذب، دام فریب
دکتر ابهری آسیب شناس اجتماعی در مورد این معضل می گوید: "شاید همه ما جوانانی را در سطح شهر دیده باشیم که چند صفحه از نیازمندی های روزنامه را در دست دارند و به دنبال آدرسی می گردند و از ظاهرشان پیدا است که به دنبال کار می گردند. وقتی به محل کار می زسند با پر کردن یک برگ پرسشنامه و ضمیمه کردن مدارک خود جرقه ای از امید در قلبشان زده می شود بدون آنکه بدانند ظاهر آنها تنها ملاک برای استخدام آنهاست".

وی در ادامه می گوید: "یک شرکت که فقط یک اتاق و چند میز و صندلی سرمایه آن است و برای انتخاب منشی مدت ها افراد مختلف را ارزیابی می کند، در واقع دام فریب برای دختران گسترده است".

"اما آنها که اجبار به پیدا کردن کار دارند تا باری از دوش خانواده بردارند در پاره ای از اوقات مجبورند دعوت ناهار یا شام رئیس خود را بپذیرند و این آغاز یک زنگ خطر بزرگ است".

آگهی ها سامان‌دهی و ارزیابی شوند
وی می افزاید: "از آنجا که داوطلبان کار به چاپ آگهی در روزنامه استناد می کنند و با این دید که آگهی در یک روزنامه کثیر الانتشار چاپ شده است به کار در این شرکت ها اعتماد می کنند، باید فکری به حال این آگهی ها کرد".

"همچنین از آنجا که انتخاب منشی در بعضی از شرکت ها به هیچ کدام از ضوابط دینی و فرهنگی ما شباهت ندارد باید دولت بر کار و رفتار این شرکت ها نظارت داشته باشد و رسانه ها با اطلاع رسانی و آگاه سازی اجازه ندهند اجبار یک عده باعث سوء استفاده فرصت طلبان شود." 

پس بهتر آن است که از یک طرف دختران و زنان جوان ضمن حفظ هوشیاری در شرایط مختلف زمینه را برای بروز این نوع معضل‌ها فراهم نکنند و از طرف دیگر مسؤولین در قیل و قال مسائل کشور و هیاهوی مشکلات، ‌توجهی مستمر و ویژه به مسائل ‌این قشر از جامعه داشته باشند.


مطالب مرتبط با استخدام منشی به شرط بی بند و باری :
ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی